RGO – gaska Finnmárkkubirra

RGO – gaska finnmárku lea fierpmádat gelbbolašovdanahttimii, gulahallamii ja koordineremii lassioahpu ja geahččaladdan- ja ovdánahttinbarggu regiuvnna skuvllaide- ja mánáidgárddiide.

Ulbmil ovttasbarget gelbbolašovdánahttimiin lea addit buoret kvalitehta skuvllaide mii ovddida ohppiid oahpu ja stađđama. Go ásahit ja ovddidit oktasaš strategiijaid gelbbolašovdánahttimis mii nannet ovttaskas skuvla ja skuvlaeaiggáda báikkálaš ovdánahttinbargguid, ja ovddidit regionála gelbbolašovdánahttima.  Regionála gelbbolašovdánahttin plána galgá čalmmustahttit árjaduovdagiid, doaimmaide ja olihanjoavkkuid.

Dokumeanttat

Vedtekter (pdf)
Presentasjon av RSK (PowerPoint)
Strategiplan 2018-2022 (pdf)

 

Organisašuvdnakárta

Suohkan

Skuvla

Rektor

Mánáidgárdi

Jođiheaddji

Guovdageaidnu/

Kautokeino

 

Bodil Utsi Vars

Kautokeino skole

Anna Margrethe Bæhr Hætta

Máze mánáidgárdi

May Grethe Gaup

Máze skole

Ane Bergland Opheim

Beazedievvá mánáidgárdi

Berit Ragnhild Bæhr

 

 

Gártnetluohká mánáidgárdi

Anne Lise Hætta

Gili mánáidgárdi

 

Britt Hansen

     

Nuortamielli mánáidgárdi

 

Kristine Buljo

     

Gáhkkorčoru mánáidgárdi

 

Roy Arild Rasmussen

Kárášjohka/Karasjok

Arnulf Soleng

Karasjok skole

 

Badjemánáid Beaiveruoktu

Eli May Grethe Sara

Láttoluohkká mánáidgárdi

Ann-Silje Guttorm

Guolban mánáidgárdi

Anne Lise Vuolab

Porsáŋgu/

Porsanger/Porsangi

Susann Røkke

Billefjord skole

 

Tove Amundsen

Ájanas barnehage

Ellen Ravdna J Sara

Børselv skole

 

Kirstin Eliassen

 

Billefjord sjøsamiske barnehage

Tove Amundsen

Lakselv barneskole

 

Knut Johnny Johnsen

 

Bærtua barnehage

Mona Skanke

Fagertun barnehage

Trine Pedersen Trane

Lakselv ungdomsskole

 

Reidunn Hesjevik 

 

Lakselv barnehage

Marit Lisbeth Stranden

Østerbotn Naturbarnehage

Grethel Sofie Mathisen

Gáŋaviika/Gamvik

Tove Rise Nornes

Gamvik barne- og ungdomsskole

Sissel Mortensen

Mehamn Barnehage/

Gamvik barnehage

 

 

Reidun Bertheussen

Mehamn barne- og ungdomsskole

Ann-Ågot Basma

Skjånes oppvekstsenter

Ann-Bodil Nymoen

Davvisiida/Lebesby

Lise Birgitte Øfeldt

Lebesby oppvekstsenter

 

Johnny Myhre

Galgenes barnehage

 

Vanja Samuelsen

 

Kjøllefjord skole

Kenneth Nygård

Lebesby barnehage

Johnny Myhre